HAKKIMIZDA

Muradiye OSB, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın 08/05/2020 tarih ve E.1575016 sayılı yazısı ile kurulmuştur. Muradiye Organize Sanayi Bölgesi, Manisa İli Yunusemre İlçesinde, Manisa-Menemen karayolunun güneyinde, Manisa merkezine 8 km, Manisa çevre yoluna 1,5 km mesafededir. Bölge Müdürlüğümüz kadrosunda İnşaat Mühendisi, Elektrik Mühendisi, Mimar, İnşaat Teknikeri, Harita ve Kadastro Teknikeri, Serbest Muhasebeci Mali Müşavir, Muhasebe Elemanı, Yönetici Asistanı, Büro Personeli ve Şoför olmak üzere toplamda 10 personel ile Muradiye OSB sorumluluk alanında bulunan firmalara hizmet vermeye başlamıştır.

Bölge Müdürlüğümüz yetkisinde olan yaklaşık 304 Hektar alanda toplam 220 adet parsel bulunmaktadır. Bu parsellerden 195 tanesi sanayi parseli olup, sanayi parsellerini dağılımı; 117 adet faaliyette, 65 adet boş, 7 adet inşaat aşamasında ve 6 adet kapalı durumdadır.

Bölgemizde bulunan sanayi parseli doluluk oranı % 60 olup, 195 adet sanayi parselinin 117 adeti faaliyettedir. Bölgemizde toplam çalışan sayısı 10.000 üzerinde olup, karma OSB olan bölgemizde ağırlıklı olarak metal döküm sanayi ve kauçuk plastik ürünleri imalatı yapan firmalar yoğunlukta olup, sektör dağılımını gösteren tablomuz aşağıda yer almaktadır.

Metal31%
Plastik15%
Hurda7%
Ambalaj6%
Elektromekanik6%
Ahşap5%
İnşaat5%
Tarım Makinaları5%
Mobilya4%
Nakliye3%
Gıda2%
Otomativ Yedek Parça2%
Diğer8%

Misyonumuz

Katılımcılarımızın beklentilerinin de ötesinde çağdaş, yenilikçi, kaliteli hizmetler sunmak, bu hizmetleri sunarken aynı zamanda çevrenin ve toplumun ihtiyaçlarını ön planda tutmak, etik değerlere sadık kurumsal yapımızla bugüne dek olduğu gibi gelecekte de kalıcı ve örnek projelere imza atmak.

Vizyonumuz

Sunduğumuz hizmetlerde, evrensel kalite standartlarında mükemmelliği yakalamak, yaratacağımız farklılıklarla katılımcılarımızın memnuniyetini en üst düzeyde tutmak, dünün deneyimlerinin ışığında yenilikçi anlayışımızla kalıcı ve örnek organize sanayi bölgesi modeli oluşturarak markalaşmak.

Yönetim Kurulu Başkanı

OSMAN KIVIRCIK

0
Sanayi Parseli
%1
Doluluk Oranı
1
İşletme Sayısı
0+
Toplam Çalışan Sayısı

Yapılaşma ve Faaliyet

Bölgemizde bulunan sanayi parseli doluluk oranı %60 olup, 195 adet sanayi parselinin 117 adeti faaliyettedir. Toplam çalışan sayısı 10.000 üzerinde olup, karma OSB olan bölgemizde ağırlıklı olarak metal döküm sanayi ve kauçuk plastik ürünleri imalatı yapan firmalar yoğunluktadır.