“MANİSA’NIN YENİ TİCARET MERKEZİ TANITILDI”

       “MANİSA’NIN YENİ TİCARET MERKEZİ TANITILDI”

      

       8 Aydır üzerinde çalıştığımız proje olan HDA Dükkanları’nı Manisa Ticaret ve Sanayi Odası’nda geniş katılımla tanıttık.

       Sayısı toplamda 142 adet olan dükkanlar, Muradiye Organize Sanayi Bölgemizin altı farklı noktasında inşa edilmeye başlandı.

       Manisa Ticaret ve Sanayi Odası’nda yaptığımız lansmanımıza Vali Yardımcılarının yanı sıra Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mehmet Yılmaz, Kurum Müdürleri, Dernek Başkanları, Sanayiciler ve Manisalılar katıldı.

       Yapılacak olan 142 adet dükkânın tanıtımının yanında, Muradiye OSB’mizin geçtiğimiz 1,5 yıldaki icraatları Yönetim Kurulu Başkanımız Osman Kıvırcık tarafından davetlilere aktarıldı.

       Elektrik, Çevre Temizlik, Asfalt faaliyetlerinin yanı sıra, yapılacak olan altyapı yatırımlarını anlatan Yönetim Kurulu Başkanımız Osman Kıvırcık, Dükkanların yapımının temel amacının hâlâ bir altyapısı olmayan Muradiye OSB’nin bu ihtiyacını karşılamak olduğunu söyledi.

      

 “KENDİ GÖBEĞİMİZİ KENDİMİZ KESECEĞİZ”

       Konuşmasında bundan sekiz ay önce yapılan seçimden söz eden Yönetim Kurulu Başkanımız Osman Kıvırcık, “Her ne kadar yapmış olduğumuz seçim bir genel kurul ve başkanlık seçimi olmasa da, Türkiye’de bir ilki gerçekleştirdik. Müteşebbis Heyetle yönetilen fakat Yönetim Kurulu’nun tamamen sanayiciden oluştuğu nadir OSB’lerdeniz. Geçtiğimiz 20 yılda imara açılan ve günümüzde 140 firmayı bünyesinde barındıran Muradiye Organize Sanayi Bölgesi’nde, bu zamana dek arka plana atılmış sorunları çözmek, kendi göbeğimizi kendimiz kesmek için yönetime geldik” dedi.

       Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mehmet Yılmaz’ın OSB’nin yönetiminde Sanayicilerin söz sahibi olmasındaki önemli katkısını dile getiren Osman Kıvırcık, Başkan Mehmet Yılmaz’a teşekkürlerini sundu.

      

       “SANAYİCİMİZDEN MİLYONLARCA DOLAR ALMAK ZORUNDA KALACAKTIK”

Sözlerine İmar revizyonunun kazanımlarını anlatarak devam eden Kıvırcık, “Eğer imar revizyonunu yapmasaydık, altyapımız için sanayicimizden milyonlarca dolar almak zorunda kalacaktık. İmar revizyonumuzun başarısının bir meyvesi olan HDA Dükkanlarımızı satarak sanayicimize yük olmadan altyapı ihtiyacımız için gerekli miktarın önemli kısmını karşılamış olacağız.” dedi.

 

        

       Lansmana ev sahipliği yapan Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yılmaz:

       “Bugün Muradiye organize sanayi bölgemiz için önemli bir gün… Pandemi şartlarında dahil üreten ve katma değer yaratan Manisalı iş insanları, bu güzide projelere destek vererek üretkenliğini bir üst seviyeye taşıyacaktır.

       Lansman kapsamında yapılacak iş yerleri, hem firmalarımıza hem de bölgede yaşayan hemşehrilerimize hizmet verecek inşallah.

       Sayın Osman Kıvırcık ve kıymetli yönetim kurulu üyelerinin gayretlerini ve çalışmalarını takdir ediyorum…” dedi.

       Muradiye OSB’de inşasına başlanan 142 adet Dükkanın Lansman fiyatıyla satışı 22 Kasım’a kadar sürecek. Almak isteyenlerin Muradiye OSB Bölge Müdürlüğüne müracaat etmeleri ve satış koşulları hakkında bilgi edinmeleri gerekmektedir.