MUOSB Katılımcılarına Endüstride Enerji Verimliliği ve Yeşil Dönüşüm Konulu Sunum Gerçekleştirildi

Muradiye Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü koordinatörlüğünde katılımcılara “Endüstride Enerji Verimliliği, Yeşil Dönüşüm, KOSGEB ve Enerji Bakanlığı Destekleri” konulu bilgilendirme sunumu gerçekleştirildi.
.
23 Eylül 2022 Cuma günü Manisa Ticaret ve Sanayi Odası toplantı salonunda gerçekleşen sunuma Muradiye Organize Sanayi Bölge Müdürü İlker Özdemir ve MUOSB’de faaliyet gösteren firmaların temsilcileri katıldı.
.
Sunumda; enerji verimliliği ve farkındalığı, çeşitli mevzuat ve yükümlülükler, enerji etütlerinin işletmeye faydaları, örnek uygulamalar, karbon ayak izi ve ihracata etkileri, enerji verimliliği destekleri konuları hakkında katılımcılara bilgi verilerek sorunlar, görüş ve öneriler paylaşıldı.
.
Sunumun sonunda MUOSB Yönetim Kurulu Başkanı Osman Kıvırcık’ın katılımcılara selamlarını ileterek teşekkür konuşması yapan Muradiye Organize Sanayi Bölge Müdürü İlker Özdemir; iklim değişikliği ve küresel ısınma süreci içinde enerji verimliliğinin sağlanması ile bunun belgelendirilmesinin önemine vurgu yaptı. 2026 yılında devreye girecek olan “Yeşil Mutabakat Eylem Planı” kapsamında özellikle ihracat yapan firmalar için konun öneminin daha da artacağını söyleyen Bölge Müdürü Özdemir; firmalarda istihdam edilen mühendislerin enerji verimliliği konusunda her türlü eğitim, seminer ve belgelendirme gibi süreçlere dahil edilmesinin önemli olduğunu sözlerine ekledi.