Yönetim Kurulu Başkanımız Osman Kıvırcık’ın Ramazan Bayramı Mesajı.

Değerli Sanayici Dostlarım;

Cumhuriyetimizin 100.yılını kutlayacağımız 2023 yılına hızlı başladık!

4 Mart 2022’de temelini attığımız HDA Dükkanları, OSB’mize maddi anlamda ciddi bir katkı sağlayarak, 18 Temmuz 2022’de 1. Etap Kazılarına başladığımız Altyapı inşaatlarımızın gelir kaynağını oluşturdu.

Bugün OSB’mizde 16 KM pis su hattı, 33 KM yağmur suyu hattı, 23 KM temiz su hattı ve 93 KM iletişim hattının imalatı aralıksız çalışmayla devam ettiriliyor.

HDA Dükkanlarımız ise çok yakında tamamlanarak sahiplerine teslim edilecek.

Elektrik konusundaki iyileştirmeler ve yeni yatırımlarla OSB’mizde kesintilerden kaynaklı üretim kayıplarının büyük oranda önüne geçtik.

Muradiye OSB’ye bugün baktığımızda, dört koldan başladığı yatırımlarla OSB alanımızın büyük bir şantiye sahası olduğunu görüyoruz.

Şimdi ise OSB’miz, 15 Aralık 2022 tarihinde toplanan yer seçim komisyonunun oy birliğiyle aldığı karar doğrultusunda büyüyor!

Aylar süren çalışmalar ve kurulan üst düzey temaslar neticesinde, sınır komşusu olmadığımız, aramızda karayolu bağlantısı bulunan bölgeye genişleyecek olan OSB’miz, hem büyümek, kapasitesini arttırmak isteyen sanayicilerimizin çektiği yer sıkıntısına çare olacak, hem pandemiden bu yana Avrupa’nın Uzak Doğu’dan kaydırdığı tedarik merkezlerine yeni yatırım yeri sağlayacak.

Genişleme Alanımızla birlikte, Cumhuriyetimizin 100. Yılına yakışır bir Organize Sanayi Bölgesi oluşturacağız!

Bu duygu ve düşüncelerle, tüm İslam âleminin Ramazan Bayramını kutlar, bu anlamlı günlerde birlik ve beraberliğimizi pekiştirmeyi, ortak yaralarımızı sarabilmeyi ve gelecek nesillerimize huzur dolu günler bırakabilmeyi temenni ederim.

 

Ramazan Bayramınız mübarek olsun.

Osman KIVIRCIK

Muradiye OSB Yönetim Kurulu Başkanı