ALTYAPI İNŞAATLARIMIZ BAŞLADI!

Manisa Muradiye Organize Sanayi Bölgesi, bugün yaptığı törenle altyapı inşaatlarına başladı.

Manisa Valisi Yaşar Karadeniz, Manisa Milletvekilleri Semra Kaplan Kıvırcık, Tamer Akkal, Murat Baybatur, Yunusemre Kaymakamı Atilla KANTAY, Ak Parti İl Başkanı Salih Hızlı, Mhp Şehzadeler İlçe Başkanı Şener Özten, Manisa Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Mehmet Palabıyık, Yunusemre Belediye Başkan Yardımcısı Şule Uygur, İl Müdürleri, Muradiye OSB Yönetimi ve çok sayıda sanayicinin katıldığı törende kurdele kesilerek başlatılan 1. Etap altyapı çalışmalarının 2023 yılı sonunda bitmesi planlanıyor.

Yaklaşık 265 milyon TL bütçe ile başlanılan 1. etap altyapı yatırımlarının HDA dükkanlarından elde edilen gelirlerle tamamlanması hedeflenirken, 2. etap çalışmalar da hemen sonrasında başlayacak. Sıcak asfalt ve artıma tesisi yatırımlarının da içinde yer alacağı 2. etap alt ve üstyapı çalışmaları için Dünya Bankasından kredi kullanılması planlanıyor. 18 aylık bir süre içinde tamamlanması hedeflenen altyapı ve satih kaplama yatırımlarıyla Muradiye OSB yaklaşık 4 yıl içerisinde ‘Yeşil OSB’ statüsü kazanacak.

“Muradiye OSB genişleme alanımız onaylandı”

Muradiye Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Osman Kıvırcık, törende verdiği müjdeyle Muradiye OSB’nin genişleyeceğini belirterek, “Manisa’da ilk defa bir organize sanayi bölgesi tarım alanlarına genişlemeyecek. Manisa’da ilk defa bir OSB 500’den 50 bin metrekareye kadar sanayicisini içinde barındıracak. Manisa’da ilk defa bir OSB gerçek maliyetleri hesaplanarak sanayicisine uygun maliyetlerde ve şartlarda arsa tahsis edecek” dedi.

Konuşmasında Muradiye OSB’nin genişleyeceği müjdesini veren Başkan Kıvırcık, “Covid salgınından sonra Avrupalıların Çin’deki tedarik zincirleri bozuldu. Bu firmalar yüzünü Türkiye’ye çevirdi. Önümüzdeki 5, 10 yıllık süreçte Türkiye Avrupa’nın yatırım üssü haline gelecek. Bizler de sanayiciler olarak buna hazır olmalıyız. Sanayicimizi nasıl uygun parsel sahibi yaparız diye yola çıktık. Üzerinde çalıştığımız bölgelerin içerisinde en problemsiz, sanayi alanına en uygun alanı fizibilite çalışmalarını yaparak Muradiye Organize Sanayi Bölgesinin genişleme alanı olarak geçtiğimiz aylarda Sanayi ve Teknoloji Bakanlığımıza sunduk. Muradiye Organize Sanayi Bölgesi genişleme alanımız Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Mustafa Varank tarafından 5 Temmuz 2022’da onaylanmıştır. Bize de bayram arifesinde müjdesi verilmiştir. Bu büyük proje Manisa’mıza hayırlı olsun” diye konuştu.