HDA DÜKKANLARI’NIN TEMELİ ATILDI!

“MURADİYE OSB HDA DÜKKANLARI’NIN TEMELİ ATILDI!”

 

Muradiye Organize Sanayi Bölgemizde geçtiğimiz Kasım Ayında Lansmanı yapılarak tanıtılan 142 adet ticaret dükkanının temeli atıldı.

Manisa Valisi Yaşar Karadeniz, Manisa Milletvekili Semra Kaplan Kıvırcık, Vali Yardımcıları, Yunusemre Kaymakamı Atilla Kantay, il müdürleri ve sanayicilerin katıldığı temel atma töreni Muradiye OSB’nin kalkınma hamlesi olarak değerlendirildi.

Törende konuşan Muradiye OSB Yönetim Kurulu Başkanımız Osman Kıvırcık, Muradiye OSB’nin bir sene önce yaptığı seçimden bugüne geçen süreci değerlendirdi.

 

“GÖREVDE BİRİNCİ YILIMIZ KUTLU OLSUN”

Kıvırcık, “Bildiğiniz üzere 26 Şubat 2021 tarihinde OSB’miz ilk seçimini yaptı. Sanayicimizin teveccühü ile ben ve arkadaşlarım 1 yıl önce göreve başladık. Ve bugün yönetim ve denetim kurulumuz tam olarak 1 yaşındadır. 1. Yaş günümüz kutlu olsun. Göreve geldiğimiz günden beri gece gündüz demeden çalışmaktayız. Bölgemizin kangren olmuş birçok problemine çözüm sağladık. Göreve gelirken en hassas noktamız bölgemize yapılacak yatırımlar ile ilgili sanayicimize maddi olarak yük getirmemekti. Ben her zaman bölge dinamiklerini harekete geçirmemiz, kaynak yaratmamız gerektiğini her platformda savundum. Ve bugün çok şükürler olsun ki geldiğimiz noktada yaptığımız bu gelir getirici yatırımlarla inşallah hedeflerimizi tutturacağız. Bugün burada o gün vermiş olduğumuz sözleri tutmanın haklı gururunu yaşıyoruz.” dedi.

 

“DAHA TEMELİNİ ATMADAN 55 DÜKKÂN SATILDI”

Toplam sayısı 142 adet olan ve Muradiye OSB’nin 6 faklı noktasında inşasına başlanan HDA dükkanları, küçük imalat, tamirat alanlarının yanı sıra, çevresindeki yerleşim yerlerinin ve Sanayicilerin ikmal noktaları olarak planlandı. Törendeki konuşmasında Yönetim Kurulu Başkanı Osman Kıvırcık, daha temeli dahi atılmamış dükkanlardan 55 tanesinin satılmış olmasını, insanların Muradiye OSB’ye duyduğu güvenin göstergesi olduğunu söyledi.

 

“ALTYAPI MALİYETLERİMİZ AĞIR AMA SANAYİCİMİZİN YÜKÜ HAFİF”

Muradiye OSB’nin 2022 yılı içerisinde başlayacağı altyapı yatırımlarının ortalama 250 milyon Türk Lirası tutacağını, bunun önemli kısmının satılacak olan dükkanlardan karşılanarak, sanayicinin sırtındaki yükün hafifletileceğini belirten Yönetim Kurulu Başkanımız Osman Kıvırcık, “Önümüzdeki aylarda inşallah alt yapı, üst yapı ve arıtma projelerine başlayacağız. Tabi bu yatırımlar çok maliyetli yatırımlar. Biraz rakamlardan bahsedecek olursak, bu yatırımların toplam bedeli yaklaşık olarak 250 milyon TL civarındadır. Biz burada sıradan bir OSB yapmayacağız. Yeşil OSB statüsünde yağmur hasadı yapabilen, yeşil çevre düzenlemesiyle yeni nesil bir OSB yapmayı planlıyoruz.  Başarılı imar revizyonu sayesinde de bugün temelini atacak olduğumuz 142 adet dükkânı, yeni bir ticaret merkezini bölgemize, Manisa’mıza inşallah 1 yıl içinde kazandırmış olacağız. Bölgemize hayırlı uğurlu olsun.” Diyerek misafirlere Muradiye OSB’nin bu mutlu gününde yanlarında oldukları için teşekkürlerini sundu.