Muradiye Osb Lisansüstü Tez Ödülleri’nde İlk Adım Atıldı.

Manisa Celal Bayar Üniversitesi ile iş birliği protokolü imzalandı.

Manisa Celal Bayar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Ataç ve Yönetim Kurulu Başkanımız Osman Kıvırcık arasında İmza altına alınan İş Birliği Protokolü kapsamında, Sosyal Bilimler ile Fen ve Mühendislik alanlarında tüm Türkiye’yi kapsayacak şekilde lisans üstü tez ödülleri verilmesi, Manisa Celal Bayar Üniversitesi öğretim üyelerine yönelik yayın teşvik ödüllerine MUOSB’un sponsor olması, bunlarla beraber iki kurum arasında üniversite sanayi iş birliğini artıracak faaliyetlerin geliştirilerek devam edilmesi karara bağlandı.

Törene, Manisa Celal Bayar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Ataç, Yönetim Kurulu Başkanımız Osman Kıvırcık, Yönetim Kurulu Başkan Vekili Fatih Çetkin, Kurul Üyelerimiz İlkay Deha Kurutaç, Serkan Yurteri ve Hikmet Güngör ile MUOSB Bölge Müdür Yardımcısı Halide Sürüm, Özel Kalem Müdürü Behiç Ata, Rektör Danışmanı Doç. Dr. Umut Burak Geyikçi katıldı.

Protokol Töreni sonrasında konuşan Rektör Prof. Dr. Ahmet Ataç, imzalanan bu iş birliği protokolü ile MUSOB’un önemli bir sosyal sorumluluğu yerine getirdiğini belirterek, üniversite sanayi iş birliğinin güzel bir örneğini sergilediklerinin altını çizdi. Rektör Ataç, “Muradiye Organize Sanayi Bölgesi Yönetim kurulu Başkanı Sayın Osman Kıvırcık’ın nezdinde tüm MUOSB üyelerine teşekkür ediyorum.” İfadeleriyle sözlerini noktaladı.

Yönetim Kurulu Başkanımız Osman Kıvırcık ise “OSB’ler altyapı üreten, parsel satan kurumlar olarak bilinir. Ancak biz, bunun dışına çıkarak sosyal yönümüzü de güçlendirmek istiyoruz. Tez ödülleri sayesinde sınai ve fikri konularda yeni ve önemli buluşlar ortaya çıkacaktır.” Dedi.