TEZ ÖDÜLLERİ

MURADİYE OSB LİSANSÜSTÜ TEZ ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU

Muradiye OSB Lisansüstü Tez Ödülleri Ödül Töreni, Prof. Dr. İlber Ortaylı’nın Katılımlarıyla, Manisa Valimiz Sayın Yaşar Karadeniz ve il protokolümüzün teşrifleriyle gerçekleşti.
Sosyal Bilimler alanında “Ulusal Güvenliğin Ekonomi Politiği: 1990 Sonrası Dönemde Türkiye’de Savunma Sanayii Üzerine Bir İnceleme” adlı teziyle Ahmet İncegül ödüle layık görülürken, Fen-Mühendislik Bilimleri alanında “Dinamik Membran Biyoreaktör Kullanılarak Tekstil Endüstrisi Atıksuyunda Boya Giderimi” adlı tezi ile Erkan Başaran ödüle layık görüldü. Tez ödülleri kapsamında, iki tez ise Muradiye OSB Yönetim Kurulu Özel Ödülü’ne layık görüldü.
Öğrencilerin ve Manisalıların yoğun ilgisi ile gerçekleşen tören akabinde, Prof. Dr. İlber ORTAYLI’nın “Osmanlı’dan Günümüze Sanayileşme ve Etkileri” konulu konferansı büyük ilgi ile takip edildi.
Muradiye OSB Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın Osman Kıvırcık, “kazanan tezlerin ülkemize hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.
Program akabinde, Muradiye OSB Yönetim Kurulu Başkanımız Osman KIVIRCIK, geçtiğimiz günlerde doğum günü olan İlber ORTAYLI’yı kutlayarak hediye takdim etti.