MURADİYE OSB’MİZDE TOPLU AÇILIŞ TÖRENİMİZİ BÜYÜK KATILIMLA GERÇEKLEŞTİRDİK.

MURADİYE OSB’MİZDE TOPLU AÇILIŞ TÖRENİMİZİ BÜYÜK KATILIMLA GERÇEKLEŞTİRDİK.

Bölgemizde inşa ettiğimiz 155 adet dükkandan oluşan yeni ticaret merkezimizin, son bir yılda bölgemizde faaliyete geçen fabrikalarımızın ve Jandarma asayiş noktamızın açılışını yaptığımız; Uzunburun Genişleme Alanımızda yol ve parsel tesviye çalışmalarına başladığımız, “Muradiye OSB-Yunusemre Kaymakamlığı Afet Acil Durum Timi” projemizin protokolünü imzaladığımız törenimizi geniş katılımla gerçekleştirdik.

Törenimize, Manisa Valimiz Sayın Enver Ünlü, AK Parti MKYK Üyesi ve Manisa Milletvekili Sayın Murat Baybatur, AK Parti Gençlik Kolları Genel Başkanı ve İzmir Milletvekili Sayın Eyyüp Kadir İnan, AK Parti İzmir Milletvekilleri Sayın Ceyda Bölünmez Çankırı ve Sayın Mahmut Atilla Kaya, Manisa Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Cengiz Ergün, 27. Dönem AK Parti Manisa Milletvekilimiz Sayın Semra Kaplan Kıvırcık, vali yardımcıları, ilçe kaymakamları, il müdürleri, Cumhur ve Millet İttifakı il ve ilçe başkanları, Oda ve Borsa Başkanları, dükkan sahiplerimiz ve sanayicilerimiz katıldı.

Yönetim Kurulu Başkanımız Osman Kıvırcık, törendeki konuşmasında “Bugün verdiğimiz sözleri tutmanın haklı gururunu yaşadığımız bir gündür! Bugün Cumhuriyetimizin 100. Yılında Türk Sanayisine armağan edeceğimiz yatırımlara başlayacağımız bir gündür!” Dedi.

Sözlerinin devamında “Şu an açılışını yapacağımız 155 dükkan, başarılı bir girişimin eseridir. Bu işe başladığımızda kasamızda sadece bir buçuk milyon TL paramız vardı. Buna rağmen 200 milyon TL’lik bir projenin altına imza attık. Sanayicimiz bize güvendi ve dükkanların tamamı satıldı. Bugün burada dükkanların tapularını veriyoruz. Söz verdiğimiz gibi bu dükkanları da bir buçuk yıl gibi kısa bir sürede tamamladık. Bölgemize hayırlı uğurlu olsun” dedi.

“Hayal ettiğimiz her projeyi gerçekleştirdik”

Çok kısa sürede büyük işler başarmanın mutluluğunu yaşadıklarını aktaran Yönetim Kurulu Başkanımız Osman Kıvırcık,

“Villalar bölgesinde bir kuzey hattımız var. Orada da 2024 yılının ikinci çeyreğinde inşallah yeni bir projeye başlıyoruz. Dükkanlar, kreş, idari binalar, iş yerleri, spor salonu ve ayrıca bir meslek lisemiz olacak. Meslek lisesi yapmak için de önümüzdeki hafta Muradiye OSB Eğitim Vakfımızı kuruyoruz. Sanayicimizin teknik eleman açığını bir nebze olsun çözmek için çalışmalarımıza çok kısa bir sürede başlayacağız…

“Yine kuzey hattımızda sağlık koruma bandı dediğimiz 35 metre genişliğinde iki buçuk kilometre boyunca bir hattımız var. Orada da yürüyüş yolları, ıhlamur ormanları, koşu parkurları ve yeşil bitki örtüsü yapıyoruz…
“Bölgemizin en büyük sorunlarından bir tanesi alt yapı ve üst yapı sorunuydu. Bunu gidermek için çok büyük bir bütçeye ihtiyaç vardı. Sanayiciden para toplamadan, bölgenin kaynaklarını kullanarak bu yatırımlara başladık. Bu dükkanlardan elde ettiğimiz yaklaşık 300 milyon TL’lik geliri hemen altyapıya aktardık. Altyapı çalışmalarında 16 kilometre atıksu, 33 kilometre yağmursuyu, 23 kilometre temiz su, 93 kilometre data hattı imal ediyoruz. Asfaltlarıyla birlikte inşallah bir yıl içinde bu projeyi tamamlamayı hedefliyoruz. Çok yakında OSB’miz yeşil bir OSB olacak.” şeklinde konuştu.

“TÜRKİYE’DE BİR İLK”

Muradiye OSB olarak Türkiye’de bir ilke daha imza attıklarını anlatan Kıvırcık şunları söyledi:

“Türkiye’de ilk defa ıslahtan dönüşen bir organize sanayi bölgesi genişleme alanı çalışması yapıyor. Muradiye OSB Uzunburun genişleme alanında çok güzel ve modern bir OSB yapıyoruz. Her türlü tedarik zincirinin olduğu bir bölge inşa ediyoruz. Burası Manisa sanayisini rahatlatacak bir proje. Kobilerimiz, bir üst seviyeye çıkmak isteyen sanayicilerimiz buradan yer alabilecek…” dedi.

Yönetim Kurulu Başkanımız Osman Kıvırcık’ın ardından, Büyükşehir Belediye Başkanımız Cengiz Ergün, Ak Parti MKYK Üyesi ve Manisa Milletvekilimiz Murat Baybatur ve Sayın Valimiz Enver Ünlü tören alanındaki misafirlerimize hitaplarını gerçekleştirdiler.

Bu mutlu günümüzde bizlerle birlikte olan kıymetli misafirlerimize teşekkürlerimizi sunuyoruz.