Yönetim Kurulu Başkanımız Osman Kıvırcık’ın Yeni Yıl Mesajı

Yönetim Kurulu Başkanımız Osman Kıvırcık’ın Yeni Yıl Mesajı:

Değerli Sanayicilerimiz,

2020’den beri yaşadığımız dönem, hem ülkemiz hem Dünya için ilklerin yaşandığı bir dönemdi. Pandeminin sağlık alanındaki etkilerini Dünya olarak minimize etmiş olsak bile, ekonomik anlamda almak zorunda olduğumuz yeni pozisyonların gereğini yerine getirme çalışmamız devam ediyor. Tüm Dünyada görülen tedarik zincirlerinin kırılması ya da yön değiştirmesi hiç şüphesiz ülke ekonomimiz için kaçırılmaması gereken bir fırsat doğurdu. Avrupa, Uzak Doğu’dan tedarik ettiği çoğu şeyin merkezini Türkiye’ye kaydırdı.

Mart 2021 tarihinde arkadaşlarımızla birlikte göreve başladığımızda Muradiye OSB, 2000’li yılların başından bu yana plansız olarak gelişmişliğin sorunlarını çekmekteydi. Altyapı ve Üstyapı, elektrik, çevre temizlik gibi birçok konuda ciddi sorunları vardı. Bunun yanında OSB’mizin yönetim aidatları dışında hiçbir geliri de yoktu.

Başarılı imar planı revizyonu sonucunda 4 Mart 2022’de temelini attığımız HDA Dükkanları, OSB’mize maddi anlamda ciddi bir katkı sağlayarak, 18 Temmuz 2022’de 1. Etap Kazılarına başladığımız Altyapı inşaatlarımızın gelir kaynağını oluşturdu. Bugün OSB’mizde 16 KM pis su hattı, 33 KM yağmur suyu hattı, 23 KM temiz su hattı ve 93 KM iletişim hattının imalatı aralıksız çalışmayla devam ettiriliyor. Tüm bunlar, söz verdiğimiz gibi, sanayicimize yük olmadan yapılıyor.

Elektrik konusundaki olumlu gelişmelerle, çevre temizlik faaliyetlerimizle 20 yıldan fazla süredir birikmiş olan sorunların üstesinden geliyoruz. Muradiye OSB’ye bugün baktığımızda, dört koldan başladığı yatırımlarla OSB alanımızın büyük bir şantiye sahası olduğunu görüyoruz.
Şimdi ise OSB’miz, 15 Aralık 2022 tarihinde toplanan yer seçim komisyonunun oy birliğiyle aldığı karar doğrultusunda büyüyor!

Aylar süren çalışmalar ve kurulan üst düzey temaslar neticesinde, sınır komşusu olmadığımız, aramızda karayolu bağlantısı bulunan bölgeye genişleyecek olan OSB’miz, hem büyümek, kapasitesini arttırmak isteyen sanayicilerimizin çektiği yer sıkıntısına çare olacak, hem pandemiden bu yana Avrupa’nın Uzak Doğu’dan kaydırdığı tedarik merkezlerine yeni yatırım yeri sağlayacak.

2023 yılı, genişleme alanımızdan elde ettiğimiz gelirle OSB’miz için bir dönüm noktası olacak. Ülkemiz, gelecek on yıllarda kendi kendine yetebilen örnek bir Sanayi Bölgesine daha kavuşacaktır.

Her şey, gelecek nesillere güzel şeyler bırakmak için…

2023’ün OSB’miz ve Ülkemiz için hayırlı olmasını diliyor, saygı ve sevgilerimi sunuyorum.